چشم انداز

 

چشم انداز فروشگاه تخصصی اسپنج

چشم انداز فروشگاه تخصصی اینترنتی اسپنج حاصل تفکرات و تلاش هیات مدیره، مدیران، کارشناسان و مشاوران شرکت می‌باشد.
مدیریت استراتژیک با استفاده از جدیدترین تحقیقات، تجربیات و تجزیه و تحلیل‌های موردی توانسته است زمینه را‌ برای تقویت بینش، دانش و مهارت‌های مناسب برای رویارویی با دنیای امروز که با شتابی متفاوت از گذشته در حال تغییر است را فراهم آورد.
پیچیدگی و ظرافت تصمیم گیری در کسب و کار ، مدیریت استراتژیک را ضروری می‌سازد. محیط بیرونی هر شرکت علاوه بر محیط درونی مجموعه‌ای از عوامل چالش بر انگیز را فراهم می‌آورد. این محیط رقبا، تأمین کنندگان، سازمانهای دولتی و مشتریان را در بر می‌گیرد .
علاوه بر آن، شرایط اقتصادی، تغییرات اجتماعی، رجحان‌های سیاسی و پیشرفت‌های فنی در محیط بیرونی دور نیاز به پیش بینی، نظارت و ارزیابی دارد. با این وجود این تأثیرات غالباً عوامل عمده‌ای مانند سهامداران، مدیران عالی، کارکنان، اجتماعات، مشتریان و کشور تأثیر بالاتری در تصمیم‌گیری دارند .
بمنظور برخورد اثر‌بخش با همه این عوامل ،‌مدیران فرآیندهای مدیریت استراتژیک را به گونه ای طراحی و بازنگری می کنند که بنظرشان وضعیت بهینه شرکت و وب سایت اسپنج را در محیط رقابتی اش تسهیل می‌نمایند.
تمام مراحل انجام پروژه سه آهنگ اصلی را بمنظور پرمحتوا کردن، به روز نمودن و زنده و واقعی شدن فرآیند مدیریت استراتژیک تعقیب می‌کند :
۱- پویایی سیاست، پیچیدگی اقتصاد و تجارت بیش از گذشته مستقیماً بر تصمیمات استراتژیک اثر دارند.
۲- فن‌آوری اطلاعات با مدیریت استراتژیک به صورتی گسترده و عمیق پیوند خورده است. امروزه اطلاعات کشورها و مؤسسات در شبکه موجود است و لحظه به لحظه به‌ روز می‌شود. فن آوری اطلاعات در جمع آوری، تجزیه و تحلیل ارسال و دریافت این اطلاعات نقش اساسی دارد. کاربرد فن آوری اطلاعات و آثار آن بر تصمیمات ‌استراتژیک تحت عنوان فنآوری اطلاعات ارائه می شود .
۳- امروزه توجه به محیط زیست برای جوامع بین‌المللی، دولت‌ها، مؤسسات، مدیران و حتی مشتریان یک اصل اجتناب ناپذیر می باشد و فروشگاه تخصصی اینترنتی اسپنج بعنوان رهبر این صنعت نقش بسزایی در زمینه کاهش آلایندگی، کاهش ترافیک، کاهش هزینه های محیط زیستی ، کاهش ترددهای شهری و بین شهری، و… ایفا خواهد نمود.
امید است با یاری خداوند متعال در جهت محقق شدن آرمان، ارزش‌ها و اهداف تعیین شده ثابت قدم باشیم.

 

ماموریت:

فروشگاه تخصصی اینترنتی اسپنج در زمینه های
مدیریت بر زنجیره تأمین محصولات، کالاها و تجهیزات تخصصی صنعت و ساختمان
مدیریت بر زنجیره تأمین خدمات تخصصی صنعت و ساختمان
ارایه خدمات پس از فروش بصورت شایسته
بمنظورتأمین منافع ذینفعان و کسب سهم مناسب از بازارهای داخلی و خارجی (با اولویت کشورهای همسایه و غرب آسیا) از طریق فروش اینترنتی و همکاری مشترک با شرکت‌های صاحب‌نام فعالیت مینماید.

 

آرمان اسپنج:

اسپنج سازمانی است یادگیرنده :
– با کارکنانی شایسته، خلاق و پویا
– دارای سیستم های کارآمد و اثر بخش ‌
– با ظرفیت مدیریتی و راهبری بالا
یکی از صد شرکت‌ برتر کشور از نظر درآمد
برترین فروشگاه تخصصی اینترنتی کالا، تجهیزات و خدمات در ایران و منطقه
اشاعه دهنده فرهنگ خرید الکترونیکی کالا و خدمات

 

ارزش‌های اسپنج:

ما بعنوان فروشگاه تخصصی اینترنتی اسپنج برای استقرار راه حل‌های خلاق به منظور برآورده شدن انتظارات مشتریان اهتمام می ورزیم و مشتری را مهم ترین عامل رشد برای شرکت و سایت تلقی می نماییم.

فروشگاه تخصصی اینترنتی اسپنج جایگاه منابع انسانی را بدلیل نقش موثر اندیشه و دانایی بعنوان سرآمد مخلوقات ارج نهاده و در جهت رشد و شکوفایی آن همت می گمارد.

فروشگاه تخصصی اینترنتی اسپنج با استفاده از ارزش های بلند مدت برای برقراری منطق اقتصادی فعالیت‌ها در جهت حفظ حقوق ذینفعان کوشا میباشد.

فروشگاه تخصصی اسپنج به تعامل سودمند وموثر با تامین کنندگان پایبند است.

ما خود را به حفظ محیط زیست و حراست از منابع تجدید ناپذیر برای نسل‌های آینده مکلف میدانیم.

رویکرد در مقابل ذینفعان:

مشتریان: تأمین رضایت مشتری

منابع انسانی: تکریم جایگاه والای منابع‌ انسانی

صاحبان سهام: اجرای اقتصادی فعالیت‌ها

تأمین کنندگان: تعامل سودمند ومؤثر با تأمین کنندگان

جامعه: پایبند به قوانین و مقررات کشور، صرفه جویی هزینه و زمان، کاهش آلودگی، کاهش ترافیک و حفظ محیط زیست