معرفی محصولات خانه هوشمند

محصولات خانه هوشمند

محصولات خانه هوشمند ، در حال حاضر وسایل زیادی برای هوشمند سازی خانه به بازار عرضه شده که هریک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود میباشند.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی محصلات جدید تری وارد بازار می شوند.

در زیر به معرفی بعضی از محصولات هوشمند  و کارایی آنها می پردازیم.

محصولات خانه هوشمند
محصولات خانه هوشمند

لامپ هوشمند

یکی از بهترین گزینه ها در مورد لامپ های هوشمند لامپ هوشمند زیپاتو می باشد.ویژگی های منحصر به فرد این لامپ ها باعث شده تا افراد زیادی به سمت هوشمند سازی روشنایی خانه و محل کار خود بروند.

یکی از این ویژگی ها این است که شما می توانید برنامه زمانی خاصی را برای  روشن و خاموش کردن آنها معرفی کنید و یا اینک حرکات لامپ را وادار به عکس العمل کند.

محصولات خانه هوشمند
لامپ هوشمند

 

پریز هوشمند

یکی دیگر از تولید کنندگان در زمینه BMS  و محصولات خانه هوشمند  فیبارو و زیپاتو می باشد که با تولید پریز هوشمند گام بزرگی برداشته است.

این پریز هوشمند قادر است تا زمان کار با دستگاه های برقی را با توجه به نیاز شما تنظیم نماید . نصب آسان و مصرف کم برق همراه با گزارش مصرف انرژی برای شما از ویژگی های این پریز هوشمند می باشد.
خصوصیت Plug and Play بودن پریز هوشمند Zipato باعث می گردد تا کنترل آن از طریق دستگاه کنترل مرکزی زیپاتو و یا هر کنترلر مرکزی که قابلیت پشتیبانی از پروتکل Z-wave را دارد و

همچنین با فشار دادن دکمه فیزیکی بر روی پریز میسر باشد. پریز هوشمند Zipato تا جریان برق ۳۰۰۰ وات (۲۳۰ ولت) را پشتیبانی می کند و دارای قدرت حفاظت در برابر جریان های اضافه برق می باشد.

پریز هوشمند
پریز هوشمند

 

کنترل کننده پرده

کنترل کننده پرده تولید شده توسط زیپاتو و فیبارو می باشد که  پرده های خانه،شید، سایبان، پنجره و همچنین درب پارکینگ را هوشمند نمود.

این ماژول نیز قابلیت اندازه گیری میزان مصرف برق را دارد. اندازه بسیار کوچک این ماژول باعث شده که بتوان آن را داخل یک قوطی کلید برق و یا داکت براحتی قرار داد.

این ماژول قابلیت اندازه گیری میزان مصرف برق دستگاه متصل به خود (موتور پرده برقی) را دارد.رادار کنترل شاتر با رولر موتور پرده،سایبان و درب پارکینگ کار می کند.

شاتر غلتک توسط یک فاز AC تکمیل می شود و موقعیت دقیق پرده ها، سایبان ها یا درب پارکینگ را فراهم می کند تا بتوانند در موقعیتی که انتخاب می کنید تنظیم شوند.

این مودم همچنین با ویژگی اندازه گیری قدرت در هنگام استفاده به FIBARO  Home Center  مجهز شده است .

شاتر های خود را به دستگاه های هوشمند تبدیل کنید. بدون نیاز به استفاده کامل از سوئیچ دیواری در نزدیکی شاتر: ماژول شاتر غلتکی به شما یک فرصت واقعی ارائه می دهد، بدون ساخت و ساز کار و بدون سیم، برای کنترل کرکره های خود از هر نقطه در خانه شما.

برای راحتی بیشتر، مراحل بیدار شدن یا شب را اجرا کنید و به طور خودکار پنجره های کرکره ای خود را بسته / باز کنید

پریز هوشمند کنترل کننده پرده
کنترل کننده پرده

 

کنترل تردد

محصول کنترل تردد که توسط شرکت زیپاتو در زمینه محصولات خانه هوشمند است و به بازار ارائه شده که دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد این دستگاه شامل کنترل تردد با پرتکل ، کارت شناسایی تردد و تگ شناسایی میباشد.

تگ شناسایی تردد ، یک تگ شناسایی برای ورود و خروج کاربر از خانه هوشمند می باشد. این تگ با کمک پروتکل RFID به دستگاه Mini    Keypad  متصل شده و باعث فعال یا غیر فعال کردن سیستم امنیتی خانه هوشمند میشود و یا باعث اجرای یک سناریو از پیش تعریف شده می گردد.

کنترل تردد ، این دستگاه از پروتکل های Z-wave و RFID پشتیبانی می کند. با کمک این دستگاه می توان سیستم امنیتی خانه هوشمند را فعال و یا غیر فعال نمود. این دستگاه همچنین می تواند یک سناریو از پیش تعریف شده را با ورود یا خروج کاربر به منزل اجرا نماید.

کارت شناسایی تردد ، یک کارت شناسایی برای ورود و خروج کاربر از خانه هوشمند می باشد. این کارت با کمک پروتکل RFID به دستگاه Mini Keypad متصل شده و باعث فعال یا غیر فعال کردن سیستم امنیتی خانه هوشمند میشود و یا باعث اجرای یک سناریو از پیش تعریف شده می گردد.

کنترل تردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *