خانه هوشمند یا Smart Home چیست؟

خانه هوشمند چیست

خانه هوشمند چیست ، با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن انسان به عرصه زندگی مدرن ابزار های کارآمدی طراحی شده تا آسایش آنها فراهم آید.

خانه هوشمند نیز یکی از این سیستم ها می باشد که باعث بهبود وآسایش زندگی بشر شده است و هم باعث صرفه جویی در انرژی و زمان و هزینه نیز شده است.

خانه هوشمند چیست ، در این مقاله در تلاش هستیم تا آگاهی لازم در خصوص خانه هوشمند ارایه کنیم.

اتصالات

اتصالات یک مبحث مهم در خانه هوشمند به حساب می آیند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، گوشی های تلفن همراه به سمت هوشمند شدن حرکت کرده اند.

خانه هوشمند چیست
خانه هوشمند چیست

از ویژگی های آن ها علاوه بر برقراری ارتباط به صورت صوتی و متنی قادریم تا به اینترنت متصل شویم و امکانات بسیاری از جمله تماس های تصویری برسی ایمیل ها دانلود فایل های مورد نیاز خود و… را بدست آورده ایم.

خانه هوشمند چیست

در مبحث خانه هوشمند چیست نیز تکنولوژی شکل جدیدی به خانه ها داده است.
تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های عادی در این است که تمام وسایل در خانه هوشمند بایکدیگر دارای اتصال می باشند و توسط یک کنترل کننده ی مرکزی هدایت و کنترل می شوند.

خانه هوشمند
خانه عادی
خانه هوشمند چیست
خانه هوشمند

از جمله هدایت قفل ها آب و هوا لوازم خانه مانند پرده ها دوربین ها و مانیتروینگ به صورت هوشمند از داخل خانه و خارج از خانه را ممکن می سازد.
سیستم های اختصاصی ویژه ای مخصوص خانه های هوشمند طراحی و راه اندازی شده اند تا این اتصالات را کنترل نمایند. مانند conrol4,KNX,z-wave,zigbee

خانه هوشمند چیست
خانه هوشمند چیست

اتصالات خانه هوشمند

می توانید از طریق شبکه ی اینترنت بیسیم wifi در بستر اینترنت این تجهیزات را هدایت کنیم و برخی نیز با اتصال بلوتوث این قابلیت را فراهم می آورند.

خانه هوشمند چیست
خانه هوشمند چیست

مزیت های یک خانه هوشمند چیست؟
امروزه با وارد شدن انسان به عرصه ی تکنولوژی و زندگی مدرن شیوه ی زندگی او نیز دست خوش تغییر بسیار زیادی شده است.
از این را این تجهیزات آسایس و راحتی بیشتری در اختیار ساکنان قرار می دهد و کمک می کند تا کار ها در زمان کمتری و با زحمت کمتری صورت بپذیرد.

خانه هوشمند چیست
خانه هوشمند چیست

هر عضو یک خانه می تواند با توجه به برنامه زمانی روزانه خود اهدافی را تهیه و برنامه ریزی نماید تا سیتم هوشمند به طور خود کار این برنامه را دقیق انجام دهد.
برای مثال شما قبل از ورود به خانه می توانید ماکرویو را روشن کنید تا غذایتان گرم شود و سیستم تهویه خانه را روشن نمایید و چراغ ها را روشن یا خاموش نمایید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

یکی دیگر از ویژگی های این سیستم صرفه جویی در انرژی می باشد برای مثال ترموستات هوشمند میتواند با توجه به هدف های تعریف شده  در آن تشخیص دهد که خانه چقدر گرم یا سرد باشد و دما را به صورت هوشمند تنظیم نماید.
به این طریق می توان از هدر رفتن انرژی تا میزان بسیار زیادی جلوگیری کرد.

از محصولات ما دیدن فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *