روش‌های پرداخت

 

روش اول) پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

یکی از روشهای پرداخت مشتریان فروشگاه تخصصی اینترنتی اسپنج پرداخت از طریق درگاه اینترنتی در سایت اسپنج و یا از طریق پنل اینترنت بانک شخصی خود می باشد.

 

تعریف درگاه پرداخت اینترنتی

پرداخت اینترنتی یعنی انتقال وجه از کارت بانکی خریدار یا دریافت کننده خدمات به حساب فروشنده یا ارائه دهنده خدمات در محیط اینترنت در قبال کالا یا خدمات دریافتی.

 

مشتریان اسپنج در زمان خرید و ثبت سفارش، می توانند هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت نمایند. نمایش “پرداخت موفق مبلغ” به معنای ثبت قطعی پرداخت توسط مشتری برای سفارش است و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏گردد. لازم به توضیح است که در صورت پرداخت از طریق اینترنت، تسریع در پردازش سفارش را به همراه خواهد داشت.

دقت فرمایید به منظور تحویل مطمئن کالا به خریدار اصلی، ضروری است که تحویل گیرنده سفارش در زمان دریافت کالا، کارت شناسایی ارایه نماید.

 

 پرداخت اینترنتی

امکان خرید اینترنتی توسط مشتریان ارزشمند سایت اسپنج وجود دارد و مشتریان می توانند با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب مبلغ سفارش خود را پرداخت نمایند.

پارامتر های مورد نیاز برای خرید اینترنتی

 

دقت فرمایید که پس از وارد نمودن اطلاعات و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت اطمینان حاصل شود.

 

جهت انجام پرداخت اینترنتی نیاز است که دارای یکی از کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب کشور باشید. جهت انجام پرداخت به اطلاعات زیر نیاز می باشد:

  • شماره کارت
  • رمز دوم کارت(رمز اینترنتی)
  • کد اعتبار سنجی دوم(CVV2)
  • تاریخ انقضای کارت
  • پست الکترونیکی (اختیاری)

شماره کارت

شماره کارت یک شماره ی ۱۶ تا ۱۹ رقمی می باشد که بر روی کارت درج شده است.

 

شماره رمز اینترنتی کارت یا رمز دوم کارت (PIN2)

شماره رمز اینترنتی کارت، با شماره رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه های خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. در زیر روش کار برای اخذ رمز دوم توضیح داده شده است، شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خودپرداز بانک (ATM) خود به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی کارت خود را دریافت نمایید.

  1. ۱٫ پس از ورود کارت خود در پایانه های خودپرداز بانک و وارد نمودن رمز کارت نسبت به انتخاب گزینه “تغییر رمز ” اقدام فرمائید .
  2. ۲٫ گزینه ” تغییر رمز اینترنتی ” را انتخاب نمایید .
  3. ۳٫ رمز اینترنتی مورد نظر خود را حداقل در ۶ رقم وارد و مجدداً طبق فرمان سیستم، رمز را تکرار نمایید.
  4. ۴٫ پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز اینترنتی شما فعال میشود.

 

رمز کارت (PIN)

رمز کارت یک عدد چهار رقمی است. این رمز همان رمزی است که شما هنگام استفاده از دستگاه های خود پرداز ATM وارد می نمایید.

 

کد اعتبار سنجی دوم   (CVV2)

کد CVV2 شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای سه یا چهار رقم بوده و  مانند شمارۀ ۱۶ رقمی حک شده روی کارت، بر پشت اکثر کارت ها، از جمله کارت بانکهای .ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان و پارسیان حک شده است.

نکته: صرفاً وجود کد CVV2 معادل (card varification value) بر وی کارت ها، دلیل بر امکان خرید اینترنتی نیست، بلکه بانک صادر کننده باید امکان خرید اینترنتی را فراهم کرده باشد.

ر

تاریخ انقضای کارت

تاریخ انقضا بر روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. در صورت عدم وجود این تاریخ به شعبه صادر کننده کارت مراجعه نمایید.

 

پست الکترونیکی (اختیاری)

ورود آدرس پست الکترونیکی، این امکان را فراهم می کند که رسید پرداخت قبض برای اطلاع شما و استفاده های آینده، به آدرسی که داده اید برایتان ارسال گردد. لطفا در وارد کردن پست الکترونیکی دقت فرمایید تا در صورت بروز هر گونه مشکل در پرداخت اینترنتی اطلاعات لازم در اختیار شما قرار گیرد.

 

صفحه کلید امن

صفحه کلید امن برای وارد کردن اطلاعات در داخل فیلدها در نظر گرفته شده است، این صفحه کلید موارد امنیتی لازم را در هنگام پرداخت اینترنتی برای شما فراهم می کند. اگر برای پر کردن اطلاعات کارت از این صفحه کلید استفاده کنید برنامه های Key logger قادر به ذخیره کردن شماره کارت و رمز اینترنتی شما نخواهند شد. Key logger برنامه ایست که به محض اجرا بر روی سیستم اعداد فشرده شده توسط کاربر را در خود ذخیره می کند و این باعث می شود که امنیت اطلاعات وارد شده از جانب شما به خطر بیفتد و این اطللاعات در آینده مورد سوء استفاده قراربگیرند. از آنجایی که در صفحه کلید امن محل قرارگیری کلید ها در هر بار لود شدن صفحه تغییر می کند امکان تشخیص کلید های فشرده شده وجود ندارد. در نتیجه برای حفظ امنیت بیشتر پیشنهاد می کنیم که از این صفحه کلید برای ورود اطلاعات  کارت استفاده کنید.

 

نکات امنیتی

برای حصول اطمینان از اینکه در سایت شرکت پرداخت الکترونیک هستید به نکات زیر توجه فرمائید :

در قسمت اول آدرس، در مرورگر وب باید نشانی زیر را ببینید :

 

 

 

به https در ابتدای آدرس توجه داشته باشید.

 

روش دوم) پرداخت در محل تحویل 

به منظور اطمینان خاطر مشتریان محترمی که علاقمند به پرداخت هزینه سفارش در زمان تحویل کالا می باشند و در صورتیکه آدرس تحویل سفارشات تهران یا یکی از شهرهای تحت پوشش اسپنج باشد، فروشگاه اینترنتی تخصصی اسپنج هزینه را هنگام تحویل دادن سفارش، به یکی از روش‌های زیر دریافت می نماید.

دقت فرمایید درصورتیکه مبلغ کل کالا‌های سفارش شده بیشتر از سی میلیون ریال باشند و یا به روش حمل باربری ارسال می‌شوند، ضروری است مبلغ سفارش پیش از ارسال، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه گردد. پیشنهاد میشود به منظور تسریع در پردازش سفارش، پرداخت به صورت اینترنتی صورت گیرد.

 

۱- پرداخت نقدی در زمان تحویل

به منظور اطمینان خاطر و همچنین احترام به خواسته مشریان محترم، امکان پرداخت نقدی مبلغ کل سفارش به شرطی که مبلغ آن بیش از سی میلیون ریال نباشد و یا به روش حمل باربری ارسال نشده باشد توسط اسپنج ایجاد شده است.

 

۲- پرداخت با استفاده از کارت بانکی در زمان تحویل

مشتریان گرامی می توانند هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب پرداخت را انجام دهند و بدین منظور تمامی ماموران فروشگاه تخصصی اینترنتی اسپنج در زمان تحویل سفارش مجهز به دستگاه‏‏‌های کارت خوان سیار (POS) می باشند.

 

روش سوم) پرداخت به روش “کارت به کارت”

 

پیشنهاد می شود که پرداخت با استفاده از روش درگاه پرداخت اینترنتی سایت اسپنج به دلیل سرعت و سهولت آن صورت گیرد ولی درصورتیکه مشتریان محترم علاقمند به پرداخت به روش “کارت به کارت” می باشند و یا امکان پرداخت اینترنتی از طریق درگاه فروشگاه تخصصی اسپنج و یا پرداخت در محل را ندارند می‌توانند مبلغ کل سفارش خود را به شماره کارت‌های قید شده در قسمت ذیل “کارت به کارت” نمایند. به منظور پرداخت به روش “کارت به کارت” امکان استفاده از دستگاه های عابر بانک و یا  به روش “کارت به کارت” اینترنتی فراهم می باشد. و پس از واریز، شماره پیگیری، تاریخ و ساعت واریز را در محل تعیین شده در سایت درج نماید:

 

 

شماره کارت: ۶۱۰۴۳۳۷۶۸۱۸۳۴۳۰۳ بانک ملت به نام شرکت رها گستر رستاک

 

روش چهارم) پرداخت به روش “واریز  به حساب”

 

پیشنهاد می شود که پرداخت با استفاده از روش درگاه پرداخت اینترنتی سایت اسپنج به دلیل سرعت و سهولت آن صورت گیرد ولی درصورتیکه مشتریان محترم علاقمند به پرداخت به روش “واریز به حساب” می باشند و یا امکان پرداخت اینترنتی از طریق درگاه فروشگاه تخصصی اسپنج و یا پرداخت در محل را ندارند می‌توانند مبلغ کل سفارش خود را به شماره حساب قید شده در قسمت ذیل واریز نمایند. به منظور پرداخت به روش “واریز به حساب”، مشتری محترم باید به بانک ذیل مراجعه نموده و مبلغ کل سفارش را به شماره حساب مندرج در ذیل واریز نماید و شماره پیگیری، تاریخ و ساعت واریز را در محل تعیین شده در سایت درج نماید:

 

شماره حساب بانک ملت: ۸۱۰۸۸۱۵۵۷۵ بانک ملت به نام شرکت رها گستر رستاک

 

 

 موارد حائز اهمیت:

۱) دقت فرمایید درصورتیکه مبلغ کل سفارش کالا‌ها، بیشتر از سی میلیون ریال است و یا به روش حمل باربری ارسال می‌شوند، ضروری است مبلغ سفارش پیش از ارسال، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه گردد.

۲)در زمان تحویل کالا و در صورتیکه پرداخت سفارش از طریق اینترنتی صورت گرفته باشد، تحویل گیرنده سفارش  باید کارت شناسایی معتبر ارایه نماید.

۳)پیشنهاد می شود که پرداخت با استفاده از روش درگاه پرداخت اینترنتی سایت اسپنج به دلیل سرعت و سهولت آن و همچنین تسریع در پردازش صورت گیرد.